شنبه 2 تير 1397

 

 

اخبار و روابط عمومي > كلي
گزارش برگزاری جلسه هیئت چهارنفرهگزارش برگزاری جلسه هیئت چهارنفره:

حسب پی گیری های مکرر از معاونت محترم امور عمرانی استانداری سمنان و مدیرکل محترم مسکن و شهرسازی استان ، اولین جلسه هیئت چهارنفره با هیئت مدیره دوره ششم ، روز شنبه مورخ 28/11/1391 در محل سالن کنفرانس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه و در ایام فرا رسیدن بزرگداشت مقام مهندس ، سالن کنفرانس سازمان در طبقه سوم دفتر مرکزی افتتاح شد.در این خصوص مهندس نیک هوش ، رییس سازمان ، اذعان داشتند : از آنجائیکه یکی از اهداف هیئت مدیره بهبود و بسط روابط و تعاملات برون سازمانی می باشد این سالن می تواند به عنوان مکانی برای تجمع اعضا،برگزاری کمیته ها و کمیسیون ها و مشاورین و... باشد.ضمن اینکه سازمان اعلام آمادگی می نماید میزبان کمیسیون های استانی از جمله کمیسیون ماده 5 ، کمیته فنی استان و ... باشد.

در بخش اول جلسه مهندس نیک هوش ضمن خوش آمد گویی به مهندس جانفشان ، معاون امور عمرانی استانداری و مهندس صادقی ، مدیر کل مسکن و شهرسازی استان سمنان و همراهان به معرفی اعضا هیئت مدیره دوره ششم پرداخته و سپس گزارشی از آمار اعضا ، دفاتر مهندسی و برنامه های آتی سازمان و نحوه اداره دفتر نمایندگی  سازمان در شهرستان ها ارائه نمودند.

در بخش دوم مهندس جانفشان به ایراد سخن پرداخته و به مطالب ذیل اشاره نمودند:

ایشان به بحث ارتقا جایگاه مهندسین و افزایش کیفیت ارائه خدمات مهندسی اشاره نموده و لزوم توجه به شورای انتظامی به منظور حفظ حرمت نظام مهندسی و بر خورد جدی با تخلفات را گوشزد نمودند.ایشان اعضای هیئت مدیره را بر حرکت بر مسیر اعتدال و عدالت و صداقت دعوت نموده و بر حل مسائل صنفی تاکید نمودند.مهندس جانفشان با ابراز تاسف از عدم انتشار نشریه سرا ، بر راه اندازی نشریه تخصصی سازمان تاکید ویژه نمودند.معاون امور عمرانی استانداری بر آموزشهای مضاعف بر دوره های تمدید و ارتقا تاکید داشته و آن را باعث افزایش مهارتهای تخصصی اعضا برشمردند.

مهندس صادقی مدیر کل محترم مسکن وشهرسازی ضمن تقدیر و تشکر از مهندس جانفشان و هیئت مدیره سازمان بر برگزاری جلسات مکرر برای هماهنگی وبرقرای تعاملات تاکید داشتند.

مهندس طباطبائی رییس حوزه نظام مهندسی اداره مسکن و شهرسازی به برخی مشکلات و معضلات و خطاهای مهندسی در ساخت و ساز اشاره داشته و مطالبی را درخصوص اجرایی شدن ماده 35 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و جذب نیرو به این دلیل ، اشاره نمودند.

در انتهای جاسه مهندس نیک هوش ضمن پذیرش نقد به کیفیت ارائه خدمات مهندسی تاکید نمودند اکثریت مهندسان از قشر خدوم جامعه بوده و وبا توجه به حجم انبوه ساخت و ساز نباید خطاهای جزئی را به جامعه مهندسی تعمیم دهیم.ایشان به ساخت و ساز بالغ بر 2 ملیون متر مربعی در سطح استان اشاره و حجم سرمایه گذاری در بخش خصوصی را چندین برابر بودجه عمرانی استان دانستند و با توجه به اختیارات محدود مهندسین سازمان بروز برخی معضلات را طبیعی دانستند.ریاست سازمان عمده این معضلات را ناشی از عدم التزام مراجع صدور پروانه به روح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و مقررات ملی ساختمان دانسته و به این موضوع اشاره داشتند که هیج موسسه مردم نهادی در کشور به اندازه سازمان نظام مهندسی ساختمان دارای قانون مدون نبوده وبنابراین مشکل ما کمبود و نبود قانون نیست ، بلکه در اجرای آن مشکل داریم که در این راستا از تصمیم سازان استانی مدد می طلبیم.ایشان در آسیب شناسی کیفیت ساخت و ساز به مبحث مجریان ذیصلاح اشاره داشته و بسیاری از مشکلات را ناشی از عدم اجرای این بخش از قانون دانستند.ایشان اعلام نمودند با توجه به انجام مطالعات و فراهم نمودن زیر ساخت های لازم (65 فقره پرونده مجریان در مسکن و شهرسازی در حال صدور پروانه می باشد)، سازمان آمادگی دارد از ابتدای سال 1392 این مبحث را اجرایی نماید.

مهندس نیک هوش در ادامه به موضوع نرم افزار جامع خدمات مهندسی و ارجاع کار اشاره و گزارشی از روند اجرایی آن ارائه نموده و بیان داشتند تمام کارهای زیرساختی و ورود اطلاعات انجام شده ولی نیازمند بازنگری در مصوبات قبلی هیئت چهار نفره برای ایجاد وحدت رویه در استان و افزایش رضایتمندی اعضا در این خصوص هستیم.

ریاست سازمان در انتها به بحث روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان اشاره داشته و از توجه ویژه به بخش پژوهش در هیئت مدیره جدید خبر دادند..ایشان اعلام نمودند سازمان آمادگی دارد به منظور رونق در صنعت ساخت و ساز با حفظ کیفیت و معیار های فنی با حفظ سیما و منظر شهری به نهادهای مختلف مشاوره دهد.

در پایان با اهدا یادبود از زحمات مهندس جانفشان و مهنس صادقی تقدیر و جلسه به اتمام رسید.

 

 

مدیر سایت - امیرحسین سالاردر تاريخ : دوشنبه 14 اسفند 1391 ساعت 11:40:15 
 • ابلاغ عدم اخذ عوارض 3 درصد ...
 • گزارش برگزاری جلسه هیئت ...
 • بهره برداری از سالن کنفرانس ...
 • جلسه هماهنگی ریاست سازمان نظام ...
 • اطلاعيه مهم و فوري مالياتي
 • آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق ...
 • برگزاری دوره های زبانهای خارجی ...
 • گزارش برگزاری اولین جلسه ...
 • همایش فرصت های سرمایه گذاری در ...
 • مراسم هفتمین جشنواره روز ملی ...
 • به نظر شما ایجاد اصلاحات و اولویت اقدام در کدام بخش از سازمان ضروری است؟
  -:- دفاتر نمايندگي -:-
  -:- قوانين و مقررات -:-
  -:- آرشيو مقالات -:-
  -:- آموزش و ترويج -:-
    بازديد کل : 440060 نفر |   بازديد امروز : 42 نفر |   بازديد ديروز : 145 نفر |   آنلاين : 4 نفر